Adwokat Berlin. Polski Adwokat w Berlinie.

___

Kancelaria świadczy usługi prawne na terenie Polski , Niemiec i Austrii w zakresie reprezentowania interesów polskich ,niemieckich i austriackich osób fizycznych i podmiotów gospodarczych przed niemiecką, austriacką i polską:

  • Policją
  • Prokuraturą
  • Sądami Rejonowymi i Okręgowymi
  • Komornikami Sądowymi
  • Organami Celnymi
  • Organami Podatkowymi
  • Towarzystwami Ubezpieczeniowymi
  • Urzędami

Adwokat Berlin.

adwokat berlin - sąd okręgowyPrawo niemieckie jest dość powszechnie postrzegane jako prostsze i przyjaźniejsze niż polskie, co jednak w niczym nie zmienia faktu, że pomoc adwokata może przydać się w wielu sytuacjach: niekiedy jest to wprost wymuszone przez literę prawa, a kiedy indziej wynika z rozsądku i roztropności. Jednak bezwzględnie konieczna jest jego dobra znajomość prawa i języka, aby w Niemczech dowieść swoich racji.

Dla Polaków niemiecki system prawny pozostaje problematyczny przede wszystkim ze względu na język, ale swego rodzaju kłopoty wynikają także z zastosowania w niemieckim prawie rozwiązań, które są obce polskiemu systemowi. Nie ma znaczenia, czy działają one na korzyść danej strony, czy przeciwko niej, ale w każdym przypadku ważne jest, aby właściwie interpretować przepisy i uczynić z nich sposób na osiągnięcie swojego celu.>adwokat Berlin>.

Dobry adwokat w Berlinie to spory wydatek: stawki niemieckich adwokatów – co nikogo specjalnie nie dziwi – są proporcjonalnie wyższe od stawek adwokatów pracujących w Polsce, więc znalezienie kompetentnego adwokata, który dobrze zna niemiecki porządek prawny i jednocześnie oferuje swoje usługi w przystępnej cenie jest sporym problemem.

Nasza kancelaria oferuje swoim klientom także świadczenie pomocy prawnej na ternie Niemiec ale według stawek obowiązujących w Polsce .<adwokat Berlin>.

Prawodawstwo niemieckie znamy równie dobrze, jak polskie, służymy radą i pomocą w prawie każdej sprawie toczącej się przed niemieckimi sądami powszechnymi.

Nasza działalność jest zarejestrowana, a kancelaria spełnia wszystkie wymogi niezbędne, aby świadczyć legalną pomoc prawną.

Naszym klientom zapewniamy indywidualne podejście, atrakcyjne sposoby i stawki rozliczeń, a także dajemy gwarancję, że zwracając się do nas z prośbą o pomoc, traficie Państwo pod skrzydła prawników, którzy najlepiej orientują się w niezbędnej materii niemieckiego prawa.

Od lat działamy zarówno na polskim, jak i niemieckim rynku, zachowując najwyższe standardy obsługi klientów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że adwokat Niemcy często musi zapoznawać się z dokumentami czy dowodami o dużym stopniu poufności, niekiedy wręcz intymnymi – zapewniając maksymalną dyskrecję, gwarantujemy skuteczne działanie.

Dzięki naszej pomocy zdecydowanie szybciej osiągniecie Państwo założone cele, a nasi adwokaci pomogą doprowadzić Państwa sprawę do szczęśliwego zakończenia.

Jeśli potrzebujecie Państwo pomocy prawnej świadczonej przez polskich adwokatów w Niemczech, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią, a na pewno nie zostaniecie Państwo bez wsparcia – warto wybierać sprawdzone kancelarie, bo konflikt prawny to nie miejsce na eksperymenty i szukanie oszczędności.

Od lat do Niemiec wyjeżdża duża liczba Polaków. Być może wskaźniki nie są tak ogromne, jak jeszcze kilka lat temu, a także jak te, które odnoszą się do osób emigrujących na Wyspy Brytyjskie, tym niemniej wciąż utrzymują się na dość wysokim poziomie i stanowią znaczącą wartość liczbową.

Podobnej tendencji sprzyja, oprócz ogólnie lepszych warunków życiowych (wyższe płace, większa dostępność mieszkań, często bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia itd.) także odległość. Ta, która dzieli położony w zachodniej części kraju Wrocław (podany tu po prostu jako przykład dużego polskiego miasta) od Berlina wynosi jedynie ok. 350 kilometrów i jest równa dystansowi dzielącemu Wrocław od Warszawy.

Nic więc dziwnego, że wielu Polaków udaje się do Niemiec, w tym m.in. do ich stolicy, gdzie (jak powszechnie wiadomo i jest to prawidłowość dotycząca większości państw) zarobki są najczęściej najwyższe w skali całego kraju, a liczba miejsc pracy – największa. To właśnie ci ludzie są adresatami naszych usług i właśnie im chcemy pomagać.<adwokat Berlin>.

Tego typu wyjazdy pociągają za sobą bowiem konieczność posiadania wnikliwej znajomości realiów prawnych obowiązujących na terenie danego kraju, w tym przypadku – Niemiec.

W sytuacji wystąpienia różnego rodzaju zatargów z prawem, niezbędna może okazać się pomoc wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika, ponieważ osoba, która nie posiada odpowiednich kwalifikacji, a także znajomości języka wzbogaconego o szeroki zasób słownictwa fachowego, może bardzo szybko i definitywnie utonąć w gąszczu przepisów oraz paragrafów.

Polski adwokat, działający w mieście takim, jak Berlin pozostaje do usług osób chcących sprawniej poruszać się choćby w przepisach aktualnie obowiązującego prawa pracy. Chętnie udzieli on pomocy również osobom prowadzącym własną działalność gospodarczą na terenie obcego państwa.

Także sprawy regulowane przez przepisy prawa rodzinnego i opiekuńczego mogą okazać się nierozwiązywalne bez pomocy osoby posiadającej wnikliwą znajomość przepisów, a zdarza się ich naprawdę bardzo wiele i mogą dotyczyć nie tylko tzw. rodzin mieszanych, gdzie jedno z małżonków jest Polakiem, a drugie – Niemcem, ale również rodzin polskich, w których obydwoje małżonków posiada jedynie polskie obywatelstwo, jednak na stałe mieszkają w Niemczech.<polski adwokat Berlin>.

Nasz polski adwokat w Berlinie w sposób profesjonalny i skuteczny pomoże rozwiązać problemy prawne, z którymi borykają się Polacy mieszkający lub po prostu tymczasowo przebywający w tym mieście, a także zapewni wysoki poziom usług świadczonych na rzecz rodaków przebywających na terenie stolicy Niemiec.

Kiedy po pomoc do adwokata? (Polski adwokat Berlin)

Polski adwokat BerlinWiele osób mających problemy natury prawnej po pomoc do adwokata udaje się w ostatniej chwili. Lepsze to, niż brak jakiegokolwiek działania, natomiast warto pamiętać, że także i korzystanie z pomocy adwokata jest w pewien sposób obwarowane przepisami, a ze względów czysto praktycznych najlepiej jest, aby adwokat był wtajemniczony w sprawę od jej początku.

Jeśli chodzi o prawo, szczególnie w połączeniu z zamiłowaniem Niemców do jego przestrzegania, nie można liczyć na to, że jakikolwiek problem rozwiąże się sam.

Pracując w Niemczech, przyjeżdżając tu w odwiedziny do bliskich czy bodaj tylko przejeżdżając przez terytorium Niemiec, każdy musi przestrzegać norm niemieckiego prawa. Teoretycznie nie są one znacząco różne od tych, które znamy z Polski, ale niekiedy nawet prosta lekkomyślność może spowodować dość poważne następstwa.<adwokat Berlin>.

W takich przypadkach dobry adwokat będzie w stanie skutecznie działać na rzecz swojego klienta, o ile odpowiednio wcześnie będzie mógł rozpocząć swoją pracę. Bardziej skomplikowane sprawy wymagają już szczególnie wnikliwej analizy i od tej zasady nie ma wyjątków.

Teoretycznie i praktycznie można skorzystać z pomocy niemieckiego adwokata, ale nawet prosta bariera językowa, która pojawi się, choć może z niezbyt dużą mocą, również w przypadku dość sprawnie posługujących się na co dzień niemieckim, będzie czymś, co w dużym stopniu utrudni współpracę adwokata z klientem.

Nasza kancelaria to szansa na łatwiejsze porozumienie się, co oznacza automatycznie szybsze działanie i większą skuteczność podejmowanych akcji. Nie trzeba przy tym korzystać z pomocy tłumacza i można liczyć na to, że adwokat zaangażuje się nie tylko w prowadzenie spraw klienta, ale przede wszystkim w wytłumaczenie mu, o co chodzi w całym zamieszaniu.<polski adwokat Berlin>.

Adwokat Berlin – z urzędu w sprawach cywilnych w Niemczech  – Prozesskostenhilfe §§114 ff ZPO- pomoc w ponoszeniu kosztów procesu.

W Niemczech , inaczej niż w Polsce , są dwie przesłanki przyznania przez sąd rozpatrujący sprawę adwokata z urzędu. Jedną z nich jest dochód powoda lub pozwanego , który sąd ocenia pod katem możliwości ponoszenia przez stronę kosztów adwokata z wyboru , a drugą tzw. widoki na powodzenie strony w procesie.

W Polsce tylko ta pierwsza przesłana jest brana pod uwagę . W Niemczech ta druga jest decydująca. Sąd wydając postanowienie o przyznaniu adwokata z urzędu i zwolnieniu od wpisu sądowego dokładnie analizuje materiał znajdujący się w aktach sprawy / złożony przez strony procesu w pozwie i odpowiedzi na pozew/  i wydaje postanowienie w którym ocenia cały materiał dowodowy jeszcze przed otwarciem przewodu sądowego.

W postanowieniu Sąd stwierdza , iż nie zwalnia  np.powoda od wpisu sądowego i nie przyznaje powodowi adwokata z urzędu ponieważ powództwo  na podstawie oceny materiału dowodowego jest bezzasadne , bądź nie przyznaje pozwanemu adwokata z urzędu gdyż stanowisko pozwanego w procesie  z dużym prawdopodobieństwem nie będzie zasługiwało na uwzględnienie  czyli również jest bezzasadne.<polski adwokat Berlin>.

Skutkiem Prozesskostenhilfe / pomocy w ponoszeniu kosztów procesu / jest to ,że strona nie ponosi ani kosztów sądowych procesu ani kosztów przydzielonego jej adwokata z urzędu. Należy jednak wziąć pod uwagę ,że Prozesskostenhilfe nie zwalnia od konieczności ponoszenia kosztów adwokata strony przeciwnej!!<adwokat Berlin>.

ikonka g+ ikonka fb ikonka tw