Adwokat Łódź. W Łodzi działa wiele znanych kancelarii adwokackich i jeszcze więcej takich, które nie zdobyły sobie jeszcze szerokiego uznania. Często przy wyborze adwokata kierujecie się Państwo renomą poszczególnych kancelarii, ale czy to najlepszy z możliwych wskaźników? Okazuje się, że niekoniecznie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka.

Adwokat Łódź. Dobry Adwokat w Łodzi.

___

Specjalizacja przede wszystkim.

Mówiąc o prawie, każdy ma zwykle na myśli tę jego część, która najbardziej go w danej chwili interesuje. Prawo karne, rodzinne, odszkodowawcze, prawo skarbowe itd. – każda z tych dziedzin jest nieco inna i mimo że niektóre podstawowe zasady są zawsze takie same, to nie te podstawowe zasady są języczkiem u wagi w konkretnych sprawach.

Postępowania sądowe (i nie tylko, ponieważ adwokat potrzebny jest nie tylko w przypadku procesu sądowego) mają swoją specyfikę i doskonała znajomość przepisów z danej dziedziny jest absolutnie nieodzowna, aby skutecznie bronić interesów klienta. Nie ma adwokatów, którzy są równie dobrzy w każdym typie spraw, a jeśli któryś twierdzi inaczej, to z jego usług nie warto korzystać. Oczywiście adwokaci, którzy na co dzień zajmują się prawem karnym, poradzą sobie z prostymi przypadkami rozwodowymi, ale czy równie skutecznie będą w tych bardziej skomplikowanych? Niekoniecznie, dlatego adwokata  trzeba zawsze wybierać, zwracając baczną uwagę na jego specjalizację.

W przypadku prostych spraw znacznie usprawni to wybór prawnika, natomiast im bardziej sprawa jest skomplikowana, tym uważniej należy prześledzić referencje danego adwokata i upewnić się, że pokrywają się one z aktualnym Państwa zapotrzebowaniem

Adwokat w Łodzi

Adwokat nie zawsze ma wiele referencji. Po pierwsze nie jest to zawód, w którym jest to normalny sposób udowadniania swoich kompetencji. Po drugie, część doskonałych adwokatów to ludzie młodzi, którzy siłą rzeczy nie mogą mieć olbrzymiego doświadczenia. Ważne więc jest, aby przy wyborze adwokata kierować się również subiektywnymi odczuciami. Jeśli już na etapie umawiania spotkań wstępnych adwokat okaże się nieosiągalny lub nie będzie mógł Państwu poświęcić wystarczająco dużo czasu, taką kancelarię należy od razu wykluczyć, tym bardziej że później zapewne będzie jeszcze trudniej. Adwokat  który mówi prostym, przystępnym językiem i umie klientowi wyjaśnić swoją strategię działania, a przede wszystkim uważnie słucha swojego klienta to prawdziwy profesjonalista.

Kancelaria świadczy kompleksową pomoc prawną na terenie Polski , Niemiec i Austrii w zakresie reprezentowania interesów polskich ,niemieckich i austriackich osób fizycznych i podmiotów gospodarczych przed niemiecką, austriacką i polską:

 • Policją
 • Prokuraturą
 • Sądami Rejonowymi i Okręgowymi
 • Komornikami Sądowymi
 • Organami Celnymi
 • Organami Podatkowymi
 • Towarzystwami Ubezpieczeniowymi
 • Urzędami

Kancelaria ABERLINUS od lat skutecznie prowadzi dla swoich Mocodawców  sprawy cywilne i karne na terenie całego kraju i za granicą.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania – to złota zasada, o której zawsze należy pamiętać. Jeśli jednak z jakichś powodów na twojej drodze stanęły problemy natury prawnej, nie musisz – a wręcz nie powinieneś – zostawać z nimi sam. Jeśli czujesz, że potrzebny Ci dobry adwokat, Łódź (lub okolice) jest zaś miejscem twojego zamieszkania – zgłoś się do nas. Pomożemy ci w każdej sprawie, bez względu na to, czy potrzebujesz jedynie drobnej porady, wsparcia, opinii, czy też figurujesz jako osoba poszkodowana lub winna.

Jeśli interesuje cię zagadnienie „dobry adwokat Łódź”, nie musisz szukać w ciemno. Gwarantujemy, że nasi prawnicy to osoby kompetentne. Skąd to wiemy? Bo posiadają nie tylko odpowiednie wykształcenie i wszelkie potrzebne do wykonywania tego zawodu kwalifikacje. Są to ludzie, dla których prawo to nie tylko źródło utrzymania, ale i prawdziwa pasja. To adwokaci, którzy na bieżąco podnoszą swoją wiedzę, mają za sobą wiele wygranych spraw, którzy cieszą się powszechnym zaufaniem i mają za sobą praktyki w najlepszych kancelariach. Jeśli umówisz się na spotkanie z którymś z naszych adwokatów, na pewno poczujesz, że jest to osoba, która faktycznie może Ci pomóc.

Pamiętaj, że skuteczny adwokat musi posiadać odpowiednią specjalizację. Trudno wymagać tego, by prawnik specjalizujący się w prawie rodzinnym okazał się nie do pokonania w sprawie karnej. A specjalizacji prawniczych można wyróżnić całkiem sporo – na przykład prawo karne, rodzinne, odszkodowawcze, skarbowe czy prawo pracy. Bez względu na to, jakiej natury jest sprawa, która Ciebie interesujesz, u nas znajdziesz profesjonalne wsparcie w każdej dziedzinie. Jest to bardzo ważne, by współpracować tylko z adwokatem specjalizującym się w danej dziedzinie.

Dlaczego? Bo prawo pełne jest zawiłych przepisów, kruczków, wyjątków, które należy doskonale znać i odpowiednio interpretować, by prawnik mógł skutecznie reprezentować interesy swojego klienta przed sądem lub innym organem. W przypadku prostych spraw, zapewne poradzi sobie każdy adwokat, bez względu na ukończoną specjalizację, jednak jeśli już w grę wchodzą sprawy złożone, skomplikowane, ba, nawet takie, które mogą z góry wydawać się przegrane (a wcale takie nie muszą być), potrzebny jest już taki adwokat, który specjalizuje się w danej dziedzinie.

Fakt, czy wybór z zakresu „adwokat Łódź” okazał się słuszny, czasem można stwierdzić intuicyjnie już na wstępie. Jeśli prawnik traktuje cię z góry, nie próbuje cię wysłuchać i bagatelizuje Twoje problemy (nawet jeśli po x latach pracy dla niego jest to błaha sprawa, to powinien pamiętać, że nierzadko dla klienta jest to niewyobrażalnie wielki i ważny problem). Może się nawet zdarzyć, że trudno Ci zapisać się na pierwsze spotkanie, które dodatkowo zostaje przekładane. W takich wypadkach warto poszukać kogoś bardziej rzetelnego.

Nie ważne, czy jesteś osobą prywatną czy podmiotem gospodarczym. Zgłoś się do naszej kancelarii adwokackiej, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek formy pomocy prawnej, w tym jeśli zależy Ci na tym, by w sposób rzetelny reprezentować Twoje interesy przed:

 • sądem ,
 • policją,
 • prokuraturą,
 • komornikiem,
 • urzędem,
 • towarzystwem ubezpieczeniowym,
 • organem podatkowym,
 • organem celnym.

ikonka g+ ikonka fb ikonka tw

adwokat łódź